Metody Znakowania

Grawer laserowy

Najbardziej estetyczna i trwała metoda znakowania, która nie ulega zniszczeniu nawet w przypadku użycia środków chemicznych. Polega na precyzyjnym usunięciu wierzchniej warstwy produktu, odsłaniając jego bazową fakturę. Kolor wygrawerowanego logo uzależniony jest w dużej mierze od koloru materiału wewnętrznego użytego do produkcji – najczęściej jest on srebrny, złoty, miedziany lub biały.

  • trwałość i precyzyjność znakowania
  • odporność na ścieranie
  • możliwość personalizacji (imiona, cyfry itd.)
  • możliwość znakowania okrągłych produktów (grawer na okrągło)

Sublimacja

Technika sublimacji jest jedną z najprostszych, a zarazem najtrwalszych metod znakowania. Sublimacja może być stosowana do nadrukowania obrazów i tekstu na materiałach promocyjnych, np. smyczki, chusteczki, podkładki pod myszkę, ręcznikach, chustach, koszulkach, itp. Za wyjątkowe właściwości druku sublimacyjnego odpowiada proces chemiczny, na jakim oparta jest ta technika. Tusze sublimacyjne to w rzeczywistości barwniki, które wiążą się wyłącznie z włóknami poliestrowymi, tworząc jednolitą strukturę z materiałem, która w dotyku nie sprawia wrażenia, że zostało na niej coś nadrukowane.

Druk UV

Technologia służąca do wykonywania nadruków w pełnym kolorze na różnych podłożach, w wysokiej rozdzielczości 1440 x 1200 dpi, farbami utwardzanymi promieniami UV (CMYK + biały), zapewniającymi intensywne kolory, doskonałe krycie oraz przyczepność do podłoża. 

Termotransfer 

Technika nadruku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanej folii wyciętej w pożądany kształt. Zastosowanie techniki termotransferu zapewnia doskonałą jakość nadruku. Za jej pomocą można znakować na różnych rodzajach podłoży.